+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Stane se, že se při Cranio klientka setká se svým zvířecím průvodcem. Některé ženy se s ním setkaly při Setkání s duší, nebo k nim přišlo při meditaci na stejné téma.

Co je a jakou má funkci totemové zvíře?

Zvířecí průvodci jsou různí. Popíšu vám, jak jsem je poznala já.

1. Zvířata – učitelé

Jsou to zvířata, která nás provázejí v určitém životním období. Mají jistou kvalitu – vlastnost – informaci, kterou se od nich máme naučit, abychom to období, ve kterém se nacházíme, prošli úspěšně a s co největší lehkostí. Mně takto provázel v různých životních fázích Had, Bílá vlčice, Divoké prase a Kolibřík.

2. Osobní zvíře

Je takové, které by vás mělo provázet celým životem. Má kvality, které odpovídají vašim životním výzvám, osobním vlastnostem a souvisí s vaším posláním.

Za sebe si tedy nejsem jistá, zvláště v dnešní době kvantových změn, že vás toto zvíře musí doprovázet opravdu celý život. Myslím, že v některých případech může dojít k takovému posunu ve vašem poli, že i toto zvíře se může změnit. Ale taky si myslím, že se to děje výjimečně.

3. Rodové zvíře

I váš rod má nějaké zvíře. Je to jeho ochránce a zároveň zrcadlo určitých kvalit i stínů. Například rod, ze kterého pocházím, provází Jelen.

 

Jak se dozvíte, které je to vaše

Cesty jsou různé. Když se otevřete této možnosti, začnou k vám v pravý čas proudit ty pravé informace.

Může k vám přijít v meditaci.

Ve snu.

Může vám posílat různá znamení – třeba že máte nutkavou potřebu koupit si přívěsek s jeho vyobrazením. Narážíte na obrázky s ním. Nebo na nějaká peříčka, zuby a podobně.

Leze vám na mysl.

A přicházívá při Cranio nebo při Setkání s duší. V tom případě s ním může klientka zrovna navázat vztah a zjistit, co jí přišlo naučit.

 

Vlastnosti zvířat

Můžete se o nich dočíst leckde. Jsou na to knihy, na internetu kupa informací.

Uvědomte si, že i tyto informace tam napsal nějaký člověk. Třeba někdo jako jsem já nebo vy. Můžete si o vašem zvířeti počíst, ale berte to jen orientačně, jako inspiraci.

Buďte s ním ve svém srdci a ve své mysli.

Laďte se na něj.

Ptejte se ho, co vás přišlo naučit.

Není to o výkonech.

Je to o přijímání informací z pole zvířete do vašeho pole a otevřenosti pro změnu.

 

Můj příběh

Jako malá jsem se bála tmy, tedy samoty ve tmě. Měla jsem z ní panickou hrůzu. A nejhorší pro mě bylo, být sama třeba… v nočním lese.

Takže když jsem se přestěhovala na Kopanice, začala jsem chodit do práce, a na autobus jsem to měla dva kilometry. Začala jsem v listopadu, takže cesta byla – ano, potmě. Chodila jsem po cestě místy lesíkem, ale většinou pastvinami. Sem tam prázdná chalupa – chalupáři na podzim odjeli do měst. Nebylo to příjemné, ale vcelku jsem si zvykla, i na občasné setkání s divočáky. A když pak napadl sníh, chodila jsem i bez baterky, zvláště když svítil měsíc.

Po nějaké době jsem na mateřské začala chodit masírovat na jednu horskou chatu. Dva kilometry do kopce, ale po cestě byla jen půlka, druhá vedla pasekou a bukovým lesem. Pracovala jsem po večerech, když se můj muž vrátil z práce a převzal si dcerku, takže jsem domů chodila kolem deváté. Tma. Nejhorší bylo období pozdního podzimu, kdy ještě nebyl sníh, ale zato mlhy, od kterých se světlo baterky odráželo přímo zpátky do očí. Lepší nesvítit. Ale to jsem nevěděla, kam jdu. Kapky vody tajemně šustily na suchém listí. Nikde nikdo. Asi. Protože to šustění…

Tehdy mě začalo doprovázet Divoké prase.

Zjistila jsem to tak, že mi v jednom muzeu padla do ruky replika nějakého keltského přívěsku prasete, kterou jsem si okamžitě koupila a začala nosit. Bylo to instinktivní rozhodnutí. Pro zajímavost jsem si přečetla, co se o Divokém praseti píše. A ono mi pak posílalo zprávy, vize a pocity při mých pozdně večerních cestách tmou.

Prase je chytré, vytrvalé, silné, rychlé a taktické.

A nemá strach, protože si je dobře vědomo svých kvalit.

Je opravdovým králem našich lesů.

Prase mě naučilo zvládat můj strach.

A pak, když jsem nasála jeho esenci odvahy pramenící z vědomí vlastních kvalit, zase odešlo.

Přívěsek mi zůstal na památku.

 

 

Příběh Kočky

Jedné ženě přišla během setkání Cranio na dálku Kočka coby průvodkyně, že jí pomůže zvládnout náročné životní období.

Ta žena byla zklamaná. Co jí může Kočka naučit?

„Co tě napadne, když se řekne kočka?“ zeptala jsem se.

„Sexy, svůdná, smyslná…,“ řekla bez nadšení. Měla hodně práce s dětmi, domem, stavbou druhého domu. Její muž věnoval většinu času a energie budování jejich budoucího sídla, takže byla na většinu věcí sama. K tomu nějaké další životní okolnosti jako bonus… Být sexy a smyslná šlo dost mimo její priority.

Zaměřila jsem se na esenci Kočky.

„Kočka je skvělá matka. Ale ví, kdy pečovat, a kdy nechat být. Umí dát svým dětem jasné hranice. Co ty na to?“ zeptala jsem se.

„No tak to bych teda potřebovala!“ řekla ona.

„Kočka zná svou hodnotu, proto nikdy nebude dělat nic jen proto, že se to od ní čeká. Dělá jen to, co dělat chce. Co ty na to?“

„No tak to chci umět taky!“

„A kočka umí skvěle odpočívat. Když potřebuje, prostě se na všechno vybodne a nedělá nic. V odpočívání je kočka fakt dobrá.“

„To chci taky umět!“

Doladily jsme jejich kontakt a vysvětlila jsem jí, jak se může nechat Kočkou vést. A bylo to.

 

Nechte se vést

Když k vám přijde vaše zvíře, zapomeňte na to, co se se o něm říká v prvním plánu. Naciťte se na něj. Pozvěte ho dovnitř. Vnímejte ho jako svého průvodce a učitele. Nasajte jeho esenci. Nemusíte se o nic snažit. Jen s ní buďte a učte se.

Bude vás vést do chování a reakcí, které pro vás nejdou obvyklé. To je v pořádku. Proto přišlo. Aby vám ukázalo novou cestu a pomohlo vám ji prošlapat.

Chce to někdy trochu odvahy. Ale víte jak. Když se budete chovat pořád stejně, budete mít i pořád stejné výsledky.

 

Jsem vaše průvodkyně

Myslím, že obecně vzato není třeba hned se ve všem vyznat. Když se vzdáte tlaku a necháte věci běžet a proudit, zjistíte, co a jak. Hlavně v klidu.

Samozřejmě, nemusíte na to přicházet tak úplně samy. Mohu vám s tím pomoci.

Jsem vaše průvodkyně. Při Cranio na dálku vás podpořím v navázání vztahu s ním a pomohu vám rozklíčovat to, proč vám přišlo do života, co se od něj můžete naučit.

Jsem také terapeutka, takže tu lekci můžeme zrovna i částečně splnit.

Stává se to.

A funguje to.