+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Toto je příběh dvou žen, s nimiž jsem měla tu čest spolupracovat.

Je o odvaze přijmout svůj stín – nebo to, co se jako stín jeví.

Inspirujte se!

Vědma na ramenou svých předkyň

Potkala jsem ženu. Je Vidante – vědma. A také poloviční Cikánka. Během dospívání se za to styděla a byla kvůli tomu i zmlácena nějakými kluky. Když dospěla, přestala se stydět, ale odmítala se k tomu hlásit. Byla přesvědčená, že to je trapné. Před očima měla obraz lidí, kteří se na základě příslušnosti k „Romskému etniku“ domáhají různých výhod. Toto přesvědčení jí bránilo říct naplno, kým je.

Pak se ale něco stalo. A ona se rozhodla přijmout odkaz svých předků. Hrdě se postavila za svůj cikánský původ a řekla světu naplno, kým je. A najednou za ní stojí všechny její cikánské předkyně, podporují ji a pomáhají v jejím životě i v práci. Energie té ženy je naprosto jiná. Je z ní cítit divoká radost, jisté rošťáctví, hloubka a obrovská síla. Vnitřním zrakem vidím její předkyně, jak slaví, zpívají a divoce tančí. Me pačav!

Vykašlala se na to, co by si o ní mohl kdo myslet, a stala se sama sebou. Je ve své síle a je to sakra vidět.

Ta žena se jmenuje Eva Pitnerová a najdete ji na webu evapitnerova.cz

Léčivé pohlazení s příchutí ruských dálek

Potkala jsem jinou ženu. Je to psycholožka původem z Moskvy. Když před lety přijela do Prahy, chodila na výuku češtiny na vysokou školu, aby uměla opravdu dobře mluvit. Nicméně je jasné, že její přízvuk jí zůstal. Když jsem s ní mluvila poprvé, vycítila jsem, že má nějaké potíže s tím svým přízvukem. A skutečně. Párkrát narazila na nějakou kritiku a bylo jí to velice nepříjemné. Nejraději by se ho zbavila. Kdyby věděla, jak.

Poslouchala jsem její hlas, když jsme o tom mluvily, a mé srdce plesalo. Její hebký, jemný hlas s tím nádherným ruským akcentem, ach, to bylo takové osvěžení pro mé uši i srdce! Zvuk jejího hlasu je skutečně blahodárný, je v něm velká léčivá síla. Což jsem jí také řekla.

Ta žena si zpracovala své pocity ohledně svého původu i řeči. Z hlasu zmizela jistá nejistota a stal se jejím plnohodnotným terapeutickým nástrojem.

Ta žena se jmenuje Tatiana Mironová a najdete ji na webu closethegap.eu.

 

Milé ženy.

Jsme tím, kým jsme.

Tak se tím skutečně staňme.

Buďme samy sebou. V tom je naše síla, naše dary i požehnání pro svět kolem nás.

Ženy světu!