+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Na začátku toho setkání Simona povídá: “Nějak pořád nemám energii. Mohly bychom se podívat na to?”

Znám ji už nějakou dobu, vícekrát jsme spolu pracovaly a když se mi během tréninku Silné energetické pole zmínila o tom, jak ji deset let od posledního porodu stále bolí poporodní jizva, že se musí schoulit do klubíčka a počkat, než křeč přejde… “ale není to často, jen párkrát do měsíce, třeba při změně počasí”… OMG, to je přístup! – tak jsem zbystřila.

Jizvy jsou prevít.

A ty po porodech, ty jsou obzvláště DELIKÁTNÍ.

“Víš, já bych navrhla podívat se na tu jizvu, jak ses o ní zmiňovala. Jedna věc je dosycovat zdroje, jiná věc je, když máš někde v poli díru, kterou ti ta energie zase utíká. Myslím, že by stálo za to, podívat se nejdřív na tuhle díru,” navrhla jsem.

“Hm, to dává smysl. Tak jo.”

Musím přiznat, že průběh překvapil i mně.

Ani tak ne tím, jak hluboce se průběh porodu otiskl – to jsem čekala – ale tím, jak se téma zapsané v jizvě provazovalo s různými dalšími energetickými místy – hlavně v solaru, srdci a v hlavě.

A jak vedení porodu zhmoždilo a pokřivilo mužský princip v jejím systému. Najednou bylo jasné, proč má takový odpor k řádu – což se nemile promítlo do úklidu domácnosti.

 

“Podejte kleště…”

“Vlastně se mi ulevilo, když to řekli. Měla jsem strach, že malá jinak umře,” plakala Simona a její prastaré porodní emoce se konečně uvolňovaly.

Jenže postupně se ukázalo, že proces porodu byl narušen mnohem dřív. “Tlačte, tlačte, říkali. Cítila jsem se pod obrovským tlakem. Jenže já jsem cítila, že to ještě není připravené, že není čas tlačit. Neměla jsem ani takové kontrakce. Jak můžu tlačit, když cítím, že moje tělo jede v jiném tempu, než mi říkají ti doktoři? Akorát jsem měla pocit, že to vědí líp a že musím poslechnout.”

Bylo to silné, bylo toho hodně a bylo to spletité.

Hodně tam vystoupilo do popředí téma mužské a ženské polarity. Žena neslyšená a nerespektované ve své intuici a tempu. Muži prosazující svůj řád z pozice moci. Všechno propsané do fyzických struktur a do levé a pravé poloviny těla – tedy jejich jasné energetické nerovnováhy. “Aha, tak teď jsem o sobě pochopila hodně,” konstatovala Simona. “Už chápu, proč mám takový vnitřní odpor k řádu a proč se mi nedaří ho protlačit vůlí do svého rodinného fungování, úklidu a tak.”

 

Z první ruky

Simona pro vás sepsala svůj pohled na celý proces. Tady ho máte.

“Moje dlouhodobé téma je uzemnění. Vlastně bylo i důvodem, proč jsem šla do Lenčina tréninku Silné energetické pole. Chtěla jsem být více ukotvená a stabilní v náročných situacích. V rámci tématu uzemnění Lenka mluvila o mj. o souvislosti s gynekologickou oblastí. Měla jsem hodně těžký první porod a jizvy po něm i po mnoha letech čas od času intenzivně bolí. Po konzultaci s Lenkou jsme se domluvily na sezení. A i když jsem na začátku chtěla s tématem uhnout, jsem ráda, že mě Lenka udržela v původním záměru.

Během chvilky připluly pocity a vzpomínky z porodu. Cítila jsem kontrakce, ale i strach a tlak lékařů a porodní asistentky. Všechno ve mě říkalo, že ještě není čas, že moje děťátko ještě není připravené, ale nedokázala jsem si to v tu chvíli ustát. Nedokázala jsem dát důvěru sobě, svému tělu, své intuici. Teď s odstupem mi jasně došlo, jak nesmírný dopad tahle chvíle měla na moje mateřství i mnoho jiných oblastí mého života.

Lenka mě laskavě provedla znovu celým porodem. V dalších vrstvách bylo nepřijetí mých rodičů a mnohá další témata. Kousky příběhů mého života, které v tu chvíli jasně poskládaly obraz obrovského selhání selhání.

S oblastí dělohy a pánevního dna jsem už dříve pracovala při terapiích. Vždy tam sídlil smutek, pocit slabosti.
Když prošel proces porodu s Lenčinou podporou, najednou začala proudit do mého břicha nádherná energie. Cítila jsem, že se můžu mnohem víc nadechnout. Síla zaplnila celé břicho a její střed se ukotvil v solaru.
Nádherný pocit přijetí, bezpečí, důvěry v život.
Až po pár dnech jsem si uvědomila, že tenhle nádherný pocit je uzemnění. Dříve jsem dělala uzemnění každý den a měla dojem, že se opravdu děje, ale s tímhle pocitem se to vůbec nedá srovnat.
Teď stačí jít v přírodě, krajinou a moje chodidla samy tohle propojení cítí. Když ho podpořím svou pozorností a dechem, tak během chvilky je celé mé tělo a hlavně oblast břicha znovu zaplněná tím nádherným pocitem jako při sezení s Lenkou.
Lenčina podpora je nádherná. Pevná a přitom laskavá.
Jestli váháte jestli jít do Tréninku nebo do sezení, tak je to vlastně jedno. Ať začnete kdekoliv, tak vás to nejspíš dovede i na tu další cestu. 🙂
Nikdy bych nevěřila co všechno se může ukrývat v jizvách, které už pěkných pár let jsou mojí součástí. Nedokázala jsem si představit co všechno jejich uzdravení může přinést.”

Od porodní jizvy k narovnání mužského a ženského principu v systému

Po dvou týdnech mi Simona nadšeně sdělila, že se jim doma najednou prolomily nějaká stará, dosud váznoucí témata s manželem. A že najednou má energii a chuť uspořádat si domov, uklidit, přeorganizovat, jinak a lépe.
A neuvěřitelná je proměna chování mužů vůči ní. “Stává se mi teď často, že se ke mně muži chovají galantně. To se mi předtím fakt nestávalo! Jsou vstřícní, drží mi dveře, podporují mě – i cizí muži v běžných malých situacích. To je fakt krásný!”
I takové krásné nečekané důsledky může mít energetické ošetření staré porodní jizvy.