+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Tohle je celkem starý příběh. Z dob mé kariéry fyzioterapeutky.

Někdy bylo náročné držet se v hranicích, které byly fyzioterapií. Ale v tomto případě jsem se o to ani nepokoušela. Protože jsem jasně vnímala, že tudy by tahle cesta nikam nevedla.

Tehdy jsem se teprve rozehřívala… můj potenciál byl ještě zamlžený, ale prosakoval do mé praxe. A já sbírala odvahu jít s tím ven.

Vzpomínám si na své překvapení, když jsem ve svém pracovním poli zaznamenala jednorožce. A vzpomínám si, jak jsem byla vybzikaná, když jsem o tom psala v tomto článku…

Nuže – historii vstříc!

. . .

Na Valerii bylo už mezi dveřmi poznat, že se necítí dobře. Utrpěla silný náraz do temene hlavy. Od té doby uběhlo už pár měsíců, hlava ji téměř neustále bolí a točí se. Ona pořádně nespí, protože když se o hlavu vleže opře, brní.

Podle lékaře šlo o podvrtnutou krční páteř, Valerie už měla za sebou i sérii klasické fyzioterapie bez většího zlepšení. Upozornila mě předem, že nesnáší masáže šíje, že je jí z toho vždycky ještě hůř.

Cranio jako první volba

Nabídla jsem jí kraniosakrální ošetření. Zvolila jsem osteopatický přístup. Mívá rychlejší efekt, ale také bouřlivější dohru v ochranné lhůtě tří dní od ošetření. Valerie, kterou jsem na to upozornila, mi druhý den skutečně volala, že se jí přitížilo. Domluvily jsme se, že kdyby bylo nutno, vezme si prášky, a ujistila jsem jí, že třetí den by se to mělo uklidnit.

Třetí den se jí skutečně udělalo dobře, mnohem lépe, než před terapií. Chtěla s Cranio pokračovat.

Na konci tohoto druhého ošetření jsem měla vizi její korunní čakry, kterou jsem viděla jako pomačkaný květ. Zřejmě se tím úrazem poškodila, vázne průtok energií jejím systémem a to jí způsobuje potíže s bolestmi a točením hlavy.

 

Oprava korunní čakry

Při třetí návštěvě jsem proto Valerii sdělila, co jsem viděla. Souhlasila s mým návrhem, že se pokusím její korunní čakru ozdravit.

Uložila se pohodlně na lehátko, já si sedla k jejím nohách a jemně ji chytila za kotníky. Naladila jsem se na „květ“ a ten se, i díky pomoci jednorožce, který se objevil v pracovním poli, začal skutečně formovat zpět do zdravé podoby.

Po chvíli mi přišla dokonce informace, že celou situaci lze přepsat.

 

Přepis

Nabídla tedy Valerii, zda chce přepis udělat, a vysvětlila jsem jí, oč jde. Neměla s tím žádnou zkušenost, ale chtěla to zkusit. Provedla jsem ji tedy celým procesem, kdy po mně opakovala věty tak, jak mi chodily z éteru. Než odešla, ještě jsem ji trochu uzemnila silným stiskem na nohách. A byla jsem zvědavá, co se bude dít dál…

 

Závěrečné pocvičení 🙂

Když přišla Valerie počtvrté, byla, pokud jde o hlavu, zcela bez obtíží. „Jen mě ještě trochu bolí za krkem“, postěžovala si. Zhodnotila jsem postavení její krční páteře. „Hádám, že to vás asi bolelo i před úrazem, že?“ „Ano, ta mě bolí už léta,“ odvětila. „Co tedy zkusit i nějaké to cvičení?“ usmála jsem se.

I takové věci se někdy stávají. Není to však moje rozhodnutí ani moje iniciativa. Tato změna přijde v pravý čas. Já ji pouze zachytím a dotyčnou bytost jí provedu.