+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Ilona řešila myom. Doktor už dlouho tlačil na to, aby už “šel ven”, ale Ilona to tak necítila. Jakoby se v ní prala složka, která souhlasila s doktorem, a druhá, která si řezat břicho kvůli myomu, který po prvním porodu o něco zmenšil a od té doby zůstává stejný, fakt nechtěla.

“Mám tu operaci naplánovanou na konec května. A na dnešní terapii bych chtěla setkání s nějakým poradním kruhem, který by mi pomohl se jasně rozhodnout,” řekla.

“No, mám pocit, že napřed bude třeba uklidit v emocích, aby se to mohlo stát,” odpověděla jsem.

Souhlasila a pustily jsme se do práce.

 

“Nebul, blbko!”

S Ilonou pracujeme dlouhodobě, naše energetické systémy se znají a jde to rychle.

Po chviličce jsem zavnímala velkou lítost, jako plno slz.

Na které klečela její vnitřní Bojovnice. “Nebul ty blbko!” syčela na lítost.

Hmm…

Situaci jsem popsala Iloně. “Jo, to celkem sedí,” pousmála se smutně.

Jsem se svým vlastním Bojovníkem léta v úzkém kontaktu, dávala jsem vědomou pozornost jeho zrání (protože ve své nezralé formě mi dával pěkně zabrat).

Archetyp Bojovníka.

V nezralé formě Hrdina.

Ve zralé Válečník.

 

Setkání Hrdinky s Válečníkem

Její Hrdinka mi ukazovala scény, jak

stojí na nějaké skalce, vypadalo to jako u moře v Řecku, blyští svou zlatou zbrojí a něco vykřikuje… a zlobí se, že to nikoho nezajímá.

Vyprávěla jsem Iloně o archetypu Bojovníka.

Hrdina běhá po světě a snaží se něco dokazovat sobě a druhým. Dělá hrdinství, jde mu o uznání. Chce medaile, odměny, půl království a princezny (ne půl, ale několik).

Válečníka vnímám v obraze Indiána, který sedí u ohně, klidně a tiše, zcela ve svém středu. Své zbraně má vždy připravené po boku. Když jde do akce, je to z vnitřního impulzu, který vychází z klidu a vědomí, že to, na co se chystá, je prostě třeba udělat. Je mu jedno, co si o něm kdo myslí. Koná, protože je to třeba.

Zatímco jsem mluvila, vystoupil můj Bojovník, kterého jsem minulé roky přetavila do Válečníka, z mého systému do jejího. Coby klidný, vyrovnaný muž ve středních letech zavolal na její mladou Hrdinku, která ještě poskakovala kolem skalky, a pozval ji na kus řeči. “Sedni si ke mně,” vybídl jí a ukázal na volné místo na padlém kmeni vedle sebe.

Jeho klidná autorita na ni zapůsobila. Sedla si vedle něj a povídali si.

Co všechno si řekli, nevím. Tuhle fázi řídil Válečník v bezpečném prostoru, který jsem pro ně držela.

Potom jí dal dar – přívěsek. “Je to nějaký kámen,” řekla Ilona.

“Jo, vypadá jako… surový kus žuly nebo něčeho takového.”

“Tohle je kámen, který ti dávám jako znak toho, že jsi právě dospěla ve Válečnici,” řekl Válečník. “Jeho podoba je obrazem tvé válečnické zralosti,” Ukázal jí svůj vlastní kámen, který měl pověšený na krku. Na některých místech měl obroušenou plochu, ale z větší části byl ještě surový.

“S každou tvou zvládnutou zkušeností, s každým prozřením, s nově nabytou moudrostí přibyde jedna opracovaná plocha na tvém kameni. Vevnitř je světlo v barvě tvé esence. Čím více bude kámen opracovaný, tím více světla bude zářit ven, až bude vypadat jako drahokam,” dokončil.

Celý proces byl velmi mocný.

 

Válečnice – síla na svém místě

Mezitím jsem se vrátila pozorností k lítosti. Vrátila se k ní i mladá Válečnice, pomohla jí vstát a spolu jsme jí daly prostor, aby se mohla uvolnit ze systému. Válečnice byla najednou pokorná. Vědomá si toho, že je pouze jednou ze součástí energetického systému Ilony – důležitou součástí.

Stejně důležitou, jako všechny ostatní, které náhle začala respektovat.

Potom jsme s Ilonou obě vnímaly, jak se zařadila do kruhu bytostí jejího vnitřního světa. “Stydí se, že se před tím chovala tak hloupě,” konstatovala Ilona.

“Tak to prostě je. Nikdo se nenarodí jako dospělý. Je to přirozený proces. Každá z těch bytostí si prošla nebo prochází tím svým…” pousmála jsem se a tlumočila tak to, co jsem vnímala z bytostí v kruhu.

 

Další moje poprvé

Tohle bylo poprvé, co můj archetyp převzal proces a setkal se s archetypem klientky. Nikdy mě nenapadlo, že by to bylo možné – a najednou se to stalo. A výsledek byl nádherný a silný.

Čím více máte uchopenou, prozkoumanou a pročištěnou vnitřní krajinu, tím více máte nástrojů k dispozici. Tím více možností se vám může otevřít pro práci – a o to efektivnější vaše práce bude. Protože bude velmi individuální, a přitom uvolněná, ve vnitřním plynutí.

Co potřebujete, abyste využila potenciál všech možností, které máte?

No, základní je UVOLNIT SE DO SEBE. 

Poznat a pochopit několik základních principů, které vám to umožní.

A to učím ve Vidante Healers Academy.

 

Část druhá: O čem vyprávěl myom

Potom si mou pozornost přitáhl myom.

(pokračování najdete TADY…)