+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Soňa mě původně kontaktovala s tím, že jí velice láká můj kurz pro ženy pracující s léčivou energií. Napsala mi:

„Hezký večer, Leni, velmi mě táhne Vidante Healers Academy. Před nedávnem jsem ale investovala velkou částku a ještě teď to zpracovávám a splácím a cítím, že další bych nyní pocitově neunesla. Upřímně, u sebe vnímám, že mnohdy nevím, zda je to o tom velkem tahnuti nebo o tom, že má někdo skvělý marketing. U posledního kurzu jsem se hodně zadluzila. A sejmulo mě to tak, že v podstatě jsem se tomu kurzu nedokázala ani pořádně věnovat. Jedno ošetření podle toho kurzu na jiném člověku jsem už udělala, měla jsem hezkou zpětnou vazbu, ale stále cítím, že mě to nějak brzdí. Tehdy prodejka na mě vyskočila těsně před zdražením v předprodeji. A já úplně cítila, že musím. Měla jsem z toho obří radost, i když jsem si o té ženě ani jejím kurzu předem nic nezjistila.

Po třech týdnech, ještě před začátkem, jsem zpanikarila, uvědomila jsem si co jsem to udělala, zadluzila jsem se, nedokázala to říci manželovi, pro mě další emoční zátěž. A prosila jsem o storno. Dle obchodních podmínek, které jsem si včas nepřečetla, jsem již neměla nárok. Byla to moje chyba. Nic jsem si dopředu nezjistila, byla jsem jak umanuta. Na druhou stranu mě to vybicovalo začít fakt něco dělat a začala jsem po trochach vydělávat. Neříkám, že ta metoda je špatná. Je fajn, ale upřímně si nemyslím, že má tak velkou hodnotu. 

Cítím, jak mě ta situace vysává a zvažuji zatím spíš vaši osobní péči. Potřebuji pomoct zpracovat ten tlak, který jsem si tím předchozím kurzem způsobila, než se pustím do jiného“

Takže se objednala.

Co je to magie?

Zpracovávaly jsme program nesvobody a chudoby na linii duše i rodu, pocit velké viny vůči manželovi a zároveň pocit naprosté nepodporovanosti z jeho strany.

Když jsme byli u momentu nákupu předchozího kurzu, ucítila jsem magii.

Ta žena použila při prodeji magii, proto jste se cítila jako umanutá a šla do toho bez rozmyslu. Nedokážu říct, jestli to udělala vědomě, nebo nevědomky, ale cítím to tam. I kdyby ji použila nevědomě, znamená to, že pro ni byl prodej důležitější, než by měl být,“ řekla jsem jí.

„No tohle. Tak teď už to chápu,“ odpověděla Soňa.

Za magii považují různí lidé různé věci. Dlouhé měsíce jsme přemýšlela nad tím, jak vyjádřit, jak to vlastně vnímám já. Protože si uvědomuji, že někomu připadá, že moje práce má s magií něco společného.

Není to pravda.

Pro mě je magie záměrná práce s energií motivovaná egem. Je to silové ovlivňování reality.

Jestli to umím? Jasně. Mám bohatou historii s magií, černou i bílou, napříč mnoha životy.

Jenže to, co dělám při práci nebo při načítání, není magie. Je to vyjádření vyšších sil a vyšší vůle klienta, které se manifestují prostřednictvím mé léčivé transformační energie. Já nerozhoduji o tom, co se bude dít. Držím své nastavení a nechávám se vést procesem.

Doba magie skončila

„Podle mě je magie za zenitem,“ oznámila jsem Soně.

„A co je podle vás místo ní teď?“

„Teď je doba, kdy jsou lidi podporováni, aby odhazovaly jednotlivé krusty, vrstvy a nánosy balastu, co se na nich nakupil během jejich životů i životů jejich předků. Tím se dostanou do kontaktu s vlastním Světlem, které je přímo spojuje s Univerzem, Bohem, Velkým Duchem nebo jako Tomu chcete říkat. Tím vnímají, co je v souladu a co ne, a nechávají se tím vést. Manifestují věci, které jsou v souladu s Božím záměrem a nepotřebují k tomu používat hrubou sílu – magii. Je to pozice Tvůrce, čistý potenciál, ne hra ega. Mohou si hrát ve hmotě a jsou v tom podporováni.

Je to asi jako když si dítě usmyslí, že chce mít pískoviště zrovna tady a je mu jedno, že tam je třeba pramen. Tak pramen magicky odčaruje, místo aby z něj udělalo studánku a pískoviště postavilo o kousek vedle,“ popsala jsem obraz, který mi přišel na mysl.

Tři vrstvy produktu

„Používat magii při prodeji je průšvih, za který podle mého názoru ta dáma ošklivě zaplatí. Neříkám, že je kvůli tomu špatný celý kurz. Je třeba rozlišit tři vrstvy.

První je záměr, se kterým člověk produkt nebo službu tvoří. O co mu jde primárně. Jde o to, že chce něco předat a přitom si vydělat? Anebo chce hlavně vydělat a při tom případně něco předat?

Druhá rovina je úroveň samotného kurzu.

A třetí rovina je prodej. Použít při prodeji magii znamená ovlivnit svobodnou vůli. Možná byste si ho koupila i tak, protože by si vás přitáhl. Možná ne. Ale rozhodla byste se sama za sebe,“ dokončila jsem nit myšlenky, která se mi odvíjela před vnitřním zrakem.

Přitahování a přitahování

Soňa odpověděla: „Aha! Já jsem jí slyšela říkat v nějakém videu, že ona neloví klienty, ale přitahuje si je! Tak teď už to chápu!

„Tohle říká kde kdo, třeba i já,“ usmála jsem se. „Jenže když dva dělají totéž, není to totéž. Já si přitahuju lidi tím, že zkvalitňuju svoje vyzařování. Prostě stojím a svítím. A ty, které to zaujme, moje světlo přitáhne, jako lampa noční motýly. Přitahovat si lidi pomoc magie je jako hodit udici. Jak se ryba chytne, už nemá na výběr.“

Terapie se Soňou byla výživná, odložila si kdejakou zátěž a taky leccos pochopila. I její hlas zněl na konci jinak, než na začátku. Zmizela nervozita a stres, místo toho zněl vyrovnaně.

Věřím tomu, že tuhle udici se už Soňa nechytne.

A vám přeju totéž.

Kdo používá magii, aby ovlivnil svobodnou vůli druhých, si vyrábí pěkný problém.

Je otázka, co v člověku způsobí, že se na tuhle udici chytne.

Špek, na který skočila Soňa

V Sonině případě byl háček, na který se chytila, potřeba nechat se zachránit. Tedy nedůvěra ve vlastní sílu a schopnosti. Je rozdíl, jestli se chci naučit něco nového, co mě posune, a mezi tím, když se chci nechat zachránit.

Potřeba nechat se zachraňovat je rovina oběti. Člověk potom skáče po lecjakém špeku jako hladová ryba.

Není to jediný špek, na který můžete skočit, ale je dost častý.

Co o tom říká Jana Svobodová?

Jak to lapidárně shrnula Vidante markeťačka Jana Svobodová:

Chybí mi v tom téma osobní zodpovědnosti kupující.

Mám pocit, že ze článku si část žen odnese “zlé prodejkyně používají zlou magii”.
I když by se tam dalo najít
– nebuďte hloupé,
– používejte selský rozum,
– než investujete obrovskou částku, zamyslete se,
– přečtěte si Obchodní podmínky,
– když už se dostanete do podobné situace, konzultujte to s právničkou (osobně považuji za nesmysl, že by se z podobného programu nedalo vystoupit)

A já dodávám: 

Pokud máte nutkavou potřebu okamžitě a bez rozmyslu něco objednat nebo koupit, sedněte si na ruce a dýchejte.

Naciťte se na to, z jaké vibrace nebo základního motivu to chcete.

Jestli je za tím pocit, že vás TO zachrání, tak na to rovnou zapomeňte. Protože vás nikdo nezachrání. Nikdo tu není proto, aby vás zachraňoval. Pocit, že to potřebujete, není pravdivý. Zkuste si uvědomit, že už teď máte v sobě všechnu svou moc a sílu, jen k ní možná v tuto chvíli nemáte takový přístup, jaký byste potřebovali.

Uvědomit si, že nepotřebujete zachraňovat, je dost dobrý začátek.

Stejně jako si každý terapeut potřebuje co nejdříve uvědomit, že není popisem jeho práce nikoho zachraňovat. Podpořit, provést, nakopnout, motivovat, inspirovat… to zní mnohem líp, co myslíte?