+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Důvěra, bezpečí a čas

Přepisovat a čistit kaňky lze několika způsoby. Má to ovšem několik podmínek a jednou z nich je potřeba bezpečného prostředí.

Tělo má svoji vlastní moudrost, svoji paměť a svoje vědomí. Ono si pamatuje to, co vy jste zapomněli nebo vytěsnili. Ono bylo u toho, u čeho vy jste nebyli, protože jste byli v narkóze nebo v bezvědomí. Chce vás chránit, proto vás nepustí ke kaňkám, neotevře ony konzervy, pokud se necítí v bezpečí. A pokud necítí, že vy i terapeut jste ve stavu to zvládnout.

Proto dobrý terapeut netlačí na pilu a nechce výsledky za každou cenu. Chápe, že některé věci musí dozrát. Nejde do toho svým egem a silou, ale s respektem k vaší vlastní rychlosti. Může to vypadat, že se nic neděje, ale třeba se jen připravuje to správné nastavení situace pro uvolnění konzervy, pro přepis vaší kroniky.

 

Cranio

Moje energetické terapie mají svůj základ v principech i filosofii Cranio. Pohybuji se ve všech rovinách lidské bytosti a výsledky terapie se ve všech vrstvách prováží a zaintegrují. Více o této skvělé technice se dočtete zde.

Já ani klientka nemusíme nic vymýšlet “hlavou” – stejně bychom to nevymyslely. Protože souvislosti, které se při terapiích vyjeví, bývají překvapivé, a vzpomínky, které se vynoří, byly zasuty hluboko v nevědomí.

Energetické terapie, jak je dělám, mají tu velkou výhodu, že za jistých okolností vůbec není třeba se k traumatickým událostem vracet. Energetická práce jde jen v pocitech a fyzických vjemech. A i když z nějakého důvodu je třeba, aby se událost ukázala kvůli nějakému pochopení nebo uvědomění, mám nástroje, jak vás procesem provést „bez ztráty kytičky“. V lehkosti a bezpečně.

 

Cvičení a protahování

Dobře funguje i cvičení a protahování, pokud je děláno s citem a pravidelně. Stačí pět, deset minut denně, fakt. Uvolňují vaše tělo – a s ním i vaši psychiku. A i když se do jádra konzervy nedostane, dobře ji rozruší, takže je lépe přístupná při terapii. Jinými slovy, když se budete po chvílích věnovat cíleně a s citem svému tělu, energetická terapie pak půjde snadněji do ještě větších hloubek.

Mám pár takových v zásobě, je to jedna z mála věcí, kterou jsem si ponechala z fyzioterapie pro jejich efektivitu. Jsou to jemná cvičení, u kterých se obvykle na první pohled zdá, že se vlastně nic neděje, že dotyčný jen tak leží. Ale právě tato cvičení jdou do hloubek tkání a upravují jejich vzájemné nastavení a naladění. Ty tuhé se uvolňují, napětí povoluje, a to, co je naopak ochablé, se posiluje. Tělo se dostává do vnitřní rovnováhy, psychika ho následuje.

Tělo je zázrak. A jediné místo, kde můžeme žít. Važte si ho, mějte ho rádi a občas si s ním dejte rande – jen vy a ono. Ocení to. A odvděčí se.

A jestli vás zaujaly možnosti spolupráce se mnou, ozvěte se. Ráda to přepíšu s vámi.