+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Potřebuji být sama, nejsem divná?

Před časem jsem pracovala s jednou ženou. Řekla mi, že chce vyzkoušet Aleian – energetickou terapii na dálku, ale že nemá žádné potíže, které by chtěla řešit, že všechno je vcelku v pořádku. Její systém měl takovou zvláštní kvalitu, něco se mi na něm nezdálo, ale nedařilo se mi to pojmenovat. Zdálo se mi to jako takové podivné vyčerpání.

Až ke konci setkání se žena rozhovořila o manželovi, s nímž tráví téměř veškerý čas (mají spolu firmu), a své potřebě být aspoň někdy sama. Její muž to nechápe a bere si to osobně, ona se kvůli tomu cítí provinile. Možná ho dost nemiluje? Navíc má obavu, že kdyby si udělala víkend pro sebe, její místo by ihned zaujala mužova matka, která do jejich domu chodí zcela po libosti.

Takže nám v samém závěru setkání vyvstala hned dvě zásadní témata – samoty a hranic.

 

Samota a Ticho… nás vedou k sobě

Jedna z věcí, které mě naučil život v horách, je význam toho, být aspoň někdy sám.

Samota není osamělost.

Osamělost je bolestná absence cizí společnosti.

Samota je příležitost slyšet své ticho a vnitřní hlas.

A Samotu a s ní související Ticho vnímám jako jedny ze základních aspektů Zimy (v období od Samhainu 1.11. do Imbolc 1.2., pak se energie krajiny mění).

Všimla jsem si u některých svých přátel z města, že když přijedou, začnou mít po dni nebo dvou se samotou a tichem potíže. Životní styl nás od nich odvádí, a tím nás odvádí od naší vlastní vnitřní pravdy. Návrat může být pro někoho zprvu děsivý.

 

Právě teď je nejlepší doba pro tiché spočinutí

Teď je ale právě to období, kdy nás může samota obzvláště vyživit.

Protože teď je doba klidného spočinutí se sebou, v sobě. Doba zahalení se do sebe, do vlídného tepla svého vnitřního krbu. Doba návratu ke svému světlu, příležitost podpořit ho a očistit. A taky doba revize svých vizí, směru a plánů. Inspirací nám mohou být stromy, protože princip je velmi podobný.

Co bych vám doporučila?

Běžte k sobě na návštěvu. Vypněte televizi, zahoďte noviny a vnímejte svou vlastní přítomnost.

Buďte ve své vlastní společnosti.

Zjistěte, kým právě teď jste, jaké máte touhy, vize a životní priority.

Pokud byste chtěly, mohu vás v tom podpořit svými službami na dálku.

A ještě něco.

Občas nám tu vypnou elektriku. A víte co? Je to SKVĚLÉ! Dopřejte si černou hodinku aspoň jednou týdně, sami nebo se svými blízkými. Je to zázračná, magická chvíle na dosah ruky. A napište mi, jaké to bylo.

Přeji vám pokojný, tajemný, hřejivý a magický Advent!

Lenka Aleiandra