+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Neviditelná práce ženy

O čem se moc neví a nemluví, je jeden z důležitých úkolů ženy v rodině a domácnosti. Já sama jsem si na to svého času musela přijít sama.

Důležitou prací ženy je totiž prosté přítomné spočívání v domě, na zahradě, tam, kde je hospodyní a správkyní.

Přes její naslouchání a přijetí se čistí energie vzniklé při běžných interakcích v daném prostoru.

Energie, které se uvolňují v podobě emocí, nikam nemizí. Jsou tam a působí tím, čemu říkáme „atmosféra“. Citliví jedinci vědí, jaký je nátřask v čekárnách u doktorů i v samotných ordinacích, kde se kupí extrémní množství nepříjemných energií bolesti, úzkosti, strachu atd. Ale dost podobně to vypadá i ve starých domech a místech s „historií“.

Například tam, kde žiju, se stalo leccos, včetně bojů za druhé světové války (ještě máme ve střeše dírky po kulkách). A velmi, velmi dlouho tu nikdo „neuklízel“.

Tyto vlivy působí na většinu lidí na nevědomé rovině a ovlivňují jejich chování.

A žena má toto všechno uklízet. Není to přímo viditelná práce, ale je nesmírně významná a stojí dost energie – kterou je třeba mít. A čím déle se neuklízí…asi si to umíte představit.

A ještě navíc to vypadá, že nedělá vůbec nic.

Prostě spočívá s laskavým nastavením v místě, kde žije. Opečovává ho tím, že ho miluje a vnímá. Je s ním a přijímá ho takové, jaké je. To je základem energetického úklidu.

Vaši pomocníci při energetickém úklidu

Když uklízím doma nebo ve své ordinaci, někdy si beru na pomoc vykuřovadla. Nejraději mám bílou šalvěj, ale možností je hodně. Také vůně – v práci mám na těžké energie nejraději citronovou vůni v rozprašovači je výborná.

Zpívám, zpěv je mocný nástroj očisty.

Na něco funguje tleskání. A hlasité projevy malých dětí (ty, které nás tahají za uši).

Moje učitelka masáží používala zvoneček.

A nedostižné je slunce a čerstvý vzduch.

 

Jak to vnímáte vy? Potřebuje váš prostor trochu uklidit? 😉