+420 607 619 154 lenka@lenkaanemcova.cz

Jak souvisí migrény s poruchou vizu, depresivními stavy a pády na zadek?

Možná někoho takového taky znáte. Mívá migrény a je samá depka. On by fakt chtěl myslet pozitivně, zkoušel leccos, ale nic nefunguje. Má-li v osobní historii velký pád na zadek, lumbální punkci nebo například borrelie, možná je pomoc snazší, než byste čekali.

 

Depresivní triáda

Celý centrální nervový systém (CNS), tedy mozek a mícha, jsou obaleny v ochranných obalech. Jeden z nich, tvrdá plena mozková (dura mater), se může za jistých okolností stáhnout a tím se v celém CNS prudce zvýší tlak. Toto stažení se v pohybovém systému projevuje typickými blokádami ve třech místech, kde se plena upíná – proto depresivní triáda. (Koho zajímají detaily – jsou to sfeno-basilární skloubení v lebce, skloubení mezi prvním krčním obratlem a lebkou a skloubení mezi posledním bederním obratlem a křížovou kostí.)

 

Příčiny

Právě tvrdý pád na zadek toho typu, na který se nezapomíná, lumbální punkce a borrelie jsou nejčastější příčinou, proč se tvrdá plena mozková podráždí a stáhne. Jelikož sfenobasilární skloubení v lebce má přímý vliv na oči, bývají migrény v těchto případech typicky provázeny poruchami vizu. A provázejí je deprese, které můžou hraničit až se sebevražednými sklony.

 

Řešení

Když se ukáže, že příčinou potíží je skutečně stažená dura mater, je řešení jednoduché, neinvazivní a prosté všech chemických preparátů. Dura mater se jednoduše povolí pomocí cranio.

Nevím, jak vy, ale já se s podobnými případy skutečně setkávám a velice mě mrzí, že kraniosakrální terapie je u nás tak mimo pozornost a zájem. Kdyby byli lékaři lépe informováni, mohli by zoufalé lidi, kteří jsou na pokraji sil a už neví, co mají dělat, jednoduše poslat za Cranio terapeutem.

Jednoduchá, neinvazivní a chemikálii prostá řešení miluji. Proto jsem opravdu vděčná za setkání s Cranio.

A co vy? Znáte někoho s těmito příznaky? Pošlete ho na Cranio. Možná mu tím zachráníte život.